Montaż tarasów i deski tarasowej – Termofloor Bydgoszcz

Potrzebujesz wykonawcy? Skontaktuj się z nami!

Bezpłatna wycena montażu tarasu i elewacji

  1. wyślij do nas projekt/plany wraz ze zdjęciem aktualnego stanu,
    a my przygotujemy wycenę
  2. umów się z nami na pomiar, wyliczymy potrzebną ilość materiału,
    doradzimy w kwestiach technicznych i zaproponujemy najlepsze rozwiązanie

Wykonujemy posadowienie konstrukcji nośnej tarasu drewnianego na gruncie, a także wykonujemy montaż deski tarasowej na wylewce betonowej, papie, styrodurze, folii HDPE i innych membranach. Jeśli wymaga tego projekt proponujemy kompleksowe wykonanie elewacji drewnianej tj. ocieplenie pod deskami elewacyjnymi (styropian/wełna) wraz z montażem elewacji drewnianej. Jeśli szukasz inspiracji zapraszamy do obejrzenia na naszej stronie fotorelacji z montażu tarasów i elewacji.

Ukryte mocowania to nowoczesne rozwiązanie stosowane do montażu desek tarasowych z thermo sosny i thermo jesionu (thermodrewno). Do desek elewacyjnych z thermo sosny i modrzewia syberyjskiego stosujemy wkręty ze stali nierdzewnej. Deski montujemy tak, aby nie było widać wkrętów. Deski elewacyjne z thermo jesionu przystosowane są do montażu za pomocą klipów ze stali nierdzewnej. Niewidoczny montaż tarasu lub elewacji poprawia walory estetyczne i zwiększa żywotność desek.

Deski tarasowe z modrzewia syberyjskiego czy z drewna egzotycznego bangkirai tradycyjnie mocowane są na wkręty. Jeśli jednak chcesz mieć nienaruszoną powierzchnię drewna proponujemy alternatywny sposób mocowania desek – system ukrytego montażu desek tarasowych marki Sihga. Dzięki niemu uzyskujemy piękny taras bez widocznych mocowań. Poniższy film obrazuje zasadę działania systemu.

Aranżacja ogrodu to nie tylko planowanie układu roślinności, ale to także dodatki tj. pergole drewniane, ławki czy donice. Dlatego zajmujemy się także małą architekturą ogrodową – wykonujemy żaluzje i przesłony, ławki, donice, konstrukcje drewniane i zadaszenia z drewna.  Wykonujemy pergole drewniane na tarasie lub wolnostojące w ogrodzie. Nasze projekty umieszczamy na stronie w zakładce Realizacje, aby każdy mógł zobaczyć efekty naszej pracy.

Drewniany taras z czasem wymaga olejowania. Regularne olejowanie desek tarasowych sprawia, że możemy się cieszyć pięknym tarasem przez wiele lat. Deski tarasowe z thermo sosny i thermo jesionu ze względu na obróbkę termiczną nie wymagają zabezpieczenia, a wraz z upływem czasu pięknie szarzeją. Olejowanie desek tarasowych i elewacyjnych poprawia walory wizualne, a także chroni deski przed warunkami atmosferycznymi. Zazwyczaj taras drewniany olejuje się dwa razy do roku – wiosną w celu odświeżenia desek przed sezonem oraz późną jesienią w celu odżywienia drewna przed trudnymi warunkami atmosferycznymi.