Montaż tarasów i deski tarasowej – Termofloor Bydgoszcz

Potrzebujesz wykonawcy? Skontaktuj się z nami!

Wycena montażu tarasu i elewacji

  1. wyślij do nas projekt/plany wraz ze zdjęciem aktualnego stanu, a my przygotujemy wycenę
  2. umów się z nami na pomiar, wyliczymy potrzebną ilość materiału, doradzimy w kwestiach technicznych i zaproponujemy najlepsze rozwiązanie

 

konstrukcja-noznaWykonujemy posadowienie konstrukcji nośnej tarasu drewnianego na gruncie, a także wykonujemy montaż deski tarasowej na wylewce betonowej, papie, styrodurze, folii HDPE i innych membranach. Zabudowujemy istniejące tarasy z płytek  ceramicznych i gresowych (jeśli wymaga tego projekt skuwamy płytki i wykonujemy izolację płyty tarasu). Zajmujemy się także rozbudową istniejących tarasów tak, aby spełniały wymagania użytkowników. Wykonujemy tarasy na słupkach drewnianych wraz ze schodami, balustradą i furtką zapewniającą bezpieczeństwo dzieciom. W swoich realizacjach łączmy drewno z płytami kamiennymi, kamieniami ozdobnymi i innymi elementami wykańczającymi taras. Jeśli wymaga tego projekt proponujemy kompleksowe wykonanie elewacji drewnianej tj. ocieplenie pod deskami elewacyjnymi (styropian/wełna) wraz z montażem elewacji drewnianej. Jeśli szukasz inspiracji zapraszamy do obejrzenia na naszej stronie fotorelacji z montażu tarasów i elewacji.

system-ukrytego-montazuUkryte mocowania desek to nowoczesne rozwiązanie stosowane do montażu desek tarasowych z thermo sosny i thermo jesionu (thermodrewno). Deski z thermo sosny skandynawskiej i thermo jesionu amerykańskiego w procesie produkcji przygotowane są do ukrytego montażu (specjalne wyżłobienia w bokach desek), a do każdego rodzaju desek z thermodrewna dostosowane są specjalne klipy mocujące zapewniające stały odstęp między deskami. Dzięki temu systemowi uzyskujemy wspaniałą i gładką powierzchnię tarasu bez widocznych wkrętów.

Także deski elewacyjne można zmontować bez widocznych mocowań. Jedynie w pierwszej i ostatniej desce elewacyjnej widoczne są wkręty. Do elewacji drewnianych z thermo sosny i modrzewia syberyjskiego stosujemy wkręty ze stali nierdzewnej. Deski elewacyjne z thermo jesionu przystosowane są do montażu za pomocą klipów ze stali nierdzewnej. Niewidoczny montaż tarasu lub elewacji poprawia walory estetyczne i zwiększa żywotność desek.

Deski tarasowe z modrzewia syberyjskiego czy z drewna egzotycznego bangkirai tradycyjnie mocowane są na wkręty ze stali nierdzewnej. Z czasem wokół wkrętów tarasowych gromadzi się brud i woda, co powoduje szybsze niszczenie desek i ich nieestetyczny wygląd. Zdarza się także, że przy wkrętach podniesione są włókna drewna, z upływem czasu deski kruszą się i taras się zapada. Jeśli chcesz mieć nienaruszoną powierzchnię drewna i cieszyć się pięknym drewnianym tarasem przez lata proponujemy alternatywny sposób mocowania desek – system ukrytego montażu desek tarasowych marki Sihga. System nadaje się do wszystkich gatunków drewna i do desek o różnej grubości – od 19 mm do 28 mm. Klips zapewnia odpowiednią wentylację desek, dzięki czemu drewno może pęcznieć i kurczyć się równomiernie, co minimalizuje ryzyko powstania pęknięć.  Dzięki systemowi Sihga uzyskujemy wspaniały taras bez widocznych mocowań. Poniższy film obrazuje zasadę działania systemu.

architektura-ogrodowa-zaluzjaAranżacja ogrodu to nie tylko dobór i planowanie układu roślinności czy ścieżek. To także dodatki, które sprawiają, że ogród staje się przyjemnym i pięknym miejscem do wypoczynku czy spotkań towarzyskich. Elementem dopełniającym ogród jest taras, ale przy aranżowaniu ogrodu nie poprzestajemy tylko na nim. Charakteru nadają wszelkie konstrukcje drewniane, które często nawiązują do stylu domu – nowoczesnej bryły lub tradycyjnego domostwa. Lubimy stylowe ogrody, dlatego zajmujemy się także małą architekturą ogrodową – wykonujemy pergole drewniane, żaluzje i przesłony, bujaki i ławki, donice, wiaty garażowe,  konstrukcje drewniane i zadaszenia z drewna.  Wykonujemy pergole drewniane na tarasie lub wolnostojące w ogrodzie. Dzięki naszym przesłonom można delikatnie osłonić się od sąsiadów lub zaaranżować przyjemny kącik do wypoczynku. Konstrukcje drewniane wraz z zadaszeniem mogą spełniać rolę ganku, który podkreśli piękno domu lub nada mu pożądanego charakteru. Nasze projekty umieszczamy na stronie w zakładce Realizacje, aby każdy mógł zobaczyć efekty naszej pracy

montaż-konserwacja-tarasuDrewniany taras z czasem wymaga olejowania. Regularne olejowanie desek tarasowych sprawia, że możemy cieszyć się ich pięknym tarasem przez wiele lat. Deski tarasowe z thermo sosny i thermo jesionu ze względu na obróbkę termiczną nie wymagają zabezpieczenia, ale wraz z upływem czasu pięknie szarzeją. Thermodrewno traci barwę tylko powierzchniowo, a szarzenie nie wpływa na właściwości drewna (nie gnije i nie butwieje). Jednak modrzew, sosna, bangkirai i inne gatunki drewna wymagają olejowania lub impregnacji. Olejowanie desek tarasowych i elewacyjnych poprawia walory wizualne, a także chroni deski przed warunkami atmosferycznymi.  Zazwyczaj taras drewniany olejuje się dwa razy do roku – wiosną w celu odświeżenia desek przed sezonem oraz późną jesienią w celu odżywienia drewna przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Elewację odświeża się raz na kilka lat w zależności od zastosowanego impregnatu oraz od usytuowania drewnianej ściany (północna, południowa itd.). Przeprowadzamy odnowę i konserwację tarasów i elewacji drewnianych. Myjemy lub odszarzamy deski oraz malujemy wybranymi preparatami.